شعر ادبی

مجله غزاله چت
مجله غزاله چت
 جایگاه تبلیغات شما  جایگاه تبلیغات شما

شعر ادبی

با بدان کم نشین که صحبت بد         گرچه پاکی تو را پلید کند

افتابی بدین بزرگی را       لکه ای ابر ناپدید کند

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 409

جک

یه روز یه پدر از پسرش می پرسه امتحان ریاضی چطور بود پسر گفت یکی غلط بود پدرش گفت چندتا سوال بود پسر گفت5تا بود پدرش گفت بقیه درست بود پسر گفت اصلا نرسیدم رو بقیه اش فکر کنم

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 734

جک

لطفا نظر بدهید و دوستان خود را به این وبلاگ دعوت کنید

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 266

رمز جی تی ای 5

پلیس.AEZAKMI

جون و پول.HESOYAM

جت.JUMP  JET

ماشین های جدید.GUSNHDE

FCKDN O,A FHADN

 

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 323

سوال هوش ریاضی

عددی طبیعی پیدا کنید اگر فرد بود برعدد3 و اگر زوج بود بر عدد2 تقسیم کنید بعد +1 کنید این فرایند را اینقدر انجام دهید که به عدد یک برسید اگر به پاسخ رسیدید میتوانید حاصل را در نظر دهی بنویسید

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 407

جک

یه روز یه مادر از دخترش میپرسه چرا ریختن نمک تو نمک دون اینقدر طول کشید دختر گفت اخه سوراخ روی نمک دون خیلی کوچیک بود

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 433

امید به خدا

میگه یه روز یه ادمی کنار دریا قدم میزده و همینطور از خدا گله میکرده خدا خودشو به شکل یه ادم در اورد اومد بهش گفت چیه بگو من خدا ادمه گفت تو خدایی می دونی چقدر دنبالت گشتم کجا بودی خدا گفت همیشه با هات بودم گفت چطوری این حرفو میزنی گفت بیا تا گذشتت رو مرور کنیم توی خاطرات خوب اون ادم بودن خدا گفت نگاه پشت سرت کن نگاه چندتا جا پا اونجاست گفت 2تا ادمه گفت من که تو خوبی خوبم موقه ای که حالم بده به تو نیاز داشتم کجا بودی گفت نگه پشت سرش کن ببینم چندتا جا پا اونجاست گفت یکی گفت اون یکی مال کیه گفت معلومه ما منه گفت پاتو بزار ببینم مال کیه گذاشت تا جا پا خیلی بزرگه خدا پاشو گذاشت دقیق جا گرفت ادمه پرسید پس من کجام گفت تو تو بغل منی

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 429

جک

یه نفر میگه وقتی مردم کنار قبرم اب و صابون بریزید تا هرکی رد شد بیفته روحم شاد شه

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 485

جمله زیبا

روزی فردی از مرجع تقلید پرسید یه کتاب به من معرفی کن تا را مطالعه کنم و به واجباتم عمل کنم مرجع تقلید بهش گفت لازم نیست یک کتاب باشد فقط بدانی که خدا می بیند کافیست

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:57
بازدید : 399

حکایت چراغ

نابینایی در شب چراغ به دست و سبو بر دوش بر راهی می رفت.

یکی اورا گفت/تو که چیزی نمی بینی چراغ به چه کارت می آید.

گفت/چراغ از بهر کوردلان تاریک اندیش است تا به من تنه نزنند و سبوی مرا نشکنند.

بهارستان جامی

نویسنده :
تاریخ : 9 بهمن 1396 ساعت : 17:56
بازدید : 263

ساندویچ پانل چیست؟

شاید شما هم کلمه ی ساندویچ پانل به گوشتان خورده باشد و این سوال برایتان پیش آمده که ساندویچ پانل چیست ؟ در این مقاله ای اشاره ای می کنیم به ساندویچ پانل و انواع آن که شرکت ماموت گروپ به عنوان یک شرکت خصوصی در زمینه تولید و نصب ساندویچ پانل آماده ارائه خدمت به هموطنان می باشد .

ساندویچ پانل چیست

ساندویچ پانل کمپوزیت آلومینیوم (ACP) همچنین مصالح کامپوزیتی آلومینیومی از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده‌است که از دو طرف به دو لایه محدود شده‌است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها از موادی مانند پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند ،نمونه ای از ورق کامپوزیت است قدرت و سبک این تکنولوژی باعث محبوبیت و گسترش آن می شود .

 

مزایای استفاده ساندویچ پانل

نوعی از مصالح ساختمانی نوین بوده که از چند لایه مرکب ساخته شده است. مزایای فراوان آن نسبت به مصالح سنتی سبب محبوبیت کاربرد این نوع برای پوشش دیوار و سقف انواع ساختمان ها شده است.

عایق حرارتی، برودتی، رطوبتی و صوتی
مقاوم بودن در برابر زلزله
صرفه جویی در هزینه

ضخامت و نوع آن بر اساس نوع کاربرد آن متفاوت است.برخی از موارد پر کاربرد عبارتند از جمله :

ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوار و سقف های کارخانجات و ساختمان های صنعتی
ساختمان های مسکونی و ویلایی
اتاق پیش ساخته و اضافه بنا در محوطه، تراس و پشت بام
ساخت انواع سوله و انبار

 

پلی کربنات

پلی کربنات ماده ای سـبک وزن اسـت که در صـنعت ســــاختمان به منظور کاهش هزینه مورد اسـتفاده قرار می گیرد. پلی کربنات به شکل تک لایه موجدار و یا به صورت دو یا سه جداره استفاده میشود. انعطاف پذیری، شعاع خمش بالا، شفافیت، مقاومت بالا در برابر ضربات از جمله تگرگ، اشتعال پذیری کمتر و از همه مهمتر کاهش اتلاف انرژی از طریق این ورقها از ویژگی های این محصول می باشد.

انواع پلی کربنات :

پلی کربنات سقفی

پلی کربنات سقفی جهت پوشش سقف مکان هایی از جمله حیاط خلوت، نورگیر سوله، گلخانه ها، پوشش سقف استخر و سقف پارکینگ اتومبیل به کار می رود. مقاومت بالای این ورق ها تا حدی بوده که از آنها به عنوان ورق های نشکن نیز نام برده می شود.

 

پلی کربنات دیواری

پلی کربنات دیواری علاوه بر وزن کم و ثبات رنگ دارای مقاومت بسیار بالا می باشد که در هنگام بروز حوادث طبیعی مانند زلزله، خطرات ناشی از آن را به حداقل می رساند. استفاده و نصب ورق ها بسیار آسان است. ضخامت بالای ان ها باعث مقاومت در برابر اصابت گلوله نیز می باشد .

اسکلت‌ فلزی

اسکلت‌ فلزی هر ساختمان ترکیبی از اعضای جدا از هم است که این اعضا باید به طریق مناسبی به یکدیگر متصل شوند در واقع اتصالات در ساختمان‌ اسکلت فلزی شامل اتصالات مختلف است (نظیر تیر به ستون و ستون به فونداسیون و سایر اجزا به یکدیگر) اتصالات شامل عناصر اتصال دهنده (ورق‌ها، قطعات تقویتی، ورق‌های اتصال در گره، نبشی‌ها ولچک‌های اتصال) اطلاق می‌شود. ابعاد اتصال اسکلت‌فلزی باید طوری طراحی شود که تنش موجود محاسبه شده بر مبنای تحلیل سازه برای بارهای موثر و درصدی از مقاومت اعضای متصل شونده از تنش مجاز مورد نظر کم‌تر گردد.

نویسنده :
تاریخ : دو شنبه 9 بهمن 1396 ساعت : 4:3
بازدید : 574

کشته فرمودگی

خودمان را کشته فرمودیم و بالاخره تشریف فرما شدیم.

پوزش فراوان بابت نبودمان از همه دوستان و به شدت پوزش از بانویم آرزو.

نبودن این مدتمان به 2 دلیل بود که یکی خراب شدن لپ تابمان بود که شکر خدا قطعه اش در ایران نیست و بچه مان چندین ماه رنجور در گوشه ای از خانه افتاده و ما را به شدت فلج کرده.

و علت دوم نبودنمان هم دردی است که سالها به جانمان افتاده و در شروع 2 فصل از سال دچار افسردگی می شویم.

پاییز و تابستان.

متاسفانه در تابستان بوی نم پوشال کولر و خنکای بادش برای همه لذت بخش است و برای ما به شدت اضطراب آور.در پاییز هم که از هوا افسردگی میگیریم.

چندی پیش مجبور شدیم به پزشکمان سر بزنیم که فرمودند باید مجدادا دارو را شروع کنیم که با اصرار های همسر بیخیال شدیم و روی ذهنمان کار کردیم و ادامه دادیم و تا به حال که مرتفع شده است.

دست بابای گلمان درد نکند که در کودکی از هیچ گونه سرویس کردن روح و روان خانواده اش فرو گذار نکرد.که اکنون هرکدام به گوشه ای با استرس ها و ترس ها و وسواس هایمان دست و پا میزنیم.

نکنید ،پدران بزررگوار.با روح و روان زن و فرزند یه قل دوقل بازی نفرمایید.آیندشان چیزی ناچسبی میشود همانند ما.والا به قرعان


خلاصه که فعلا با جو کنار آمده ایم.زندگی میکنیم . شکر خدا نیز

دعا گویتان هستیم در این ماه مبارک و شدیدا هم التماس دعا داریم که گرهی در کارمان است و به محض باز شدن به اطلاعتان میرسانیم.

سخت نیازمند انرژی مثبتتان هستیم از ما دریغش نفرمایید.

پا پستی نوشت:عذرمان را بابت بدون پاسخ تایید کردن الطافتان بپذیرید.دردتان به جانمان.جبران خواهیم کرد.

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 244

عمل فرمودگی

پا شده ایم عنر عنر رفته ایم بینی نازنینمان را داده ایم زیر تیغ.

و حالا شدهایم.زنی سرخوش با دماغی که از شدت سوزش نمیگذارد خواب به چشممان بیاید.

مدیونید فکر کنید دماغمان در آفساید بود.درست است که خیلی خوب نبود ولی خیلی هم بد نبود.

گفتیم بیاییم یک خبری بدهیم از خودمان .نه که خیلی مهم هستیم و هزاران هزار  فنمان چشم انتظار دو،سه خطی از ما هستند!!!!( یک همچین موجود خوشحالی هستیم ما)

شکر خدا لپ تابمان خراب است و قطعه اش در ایران نیست (کمککککککک).از شاانس شیش  و بشمان.تنها چیزی که داریم یک عدد گوشی است که خاک بر سر با ما همکاری لازم را برای پاسخ به محبتتان نمیکند.با پوزش  کامنتها فقط تایید میشوند.سو سوری به خدا

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 274

دردودلانه

نوک دماغمان تیز نشده قابلیت پرتاب هرگونه خوشی را به شدت پیدا کرده.هنوز حظ.هز.حض  دماغمان را نبرده بودیم که حضرت همسر به دلیل عود کیست پینولیدال مورد عمل جراحی قرار گرفتند اورژانسی. 

بیماری بسیار شایعی که نفس همسر نحیفمان را به شدت گرفته و بدی این روزها این است که کیف مادی و معنوی تعویض پانسمان زخم عمیقشان مانده برای ما .

ما که از دیدن آمپول زدن مامان جانمان همچین چند وقت پیش سرمی شدیم.حالا باید زخمی را تیمار کنیم که به راحتی تا مچ دستمان به داخلش میرود و کاسه کاسه خون جلوی چشممان از بدن مردی میرود که تمام جانمان است.

مردی که تنها داراییمان است.پسرک ضعیفمان حتی توان ایستادن روی پاهایش را ندارد و به منی تکیه میکند که خودمان مانده ایم در حمام زخم همسرمان را بشوییم  یا مواظب گچ بینیمان باشیم که در بخار طبله نفرماید.

دماغ ما به اسفرالسافلین.حضرت همسرمان را که میبینیم ذره ذره جلوی چشممان تحلیل میرود رمقمان را میگیرد.

شبها هم بر بالینشان بیدار مینشینیم که نکند خونریزی زیاد بفرمایند و افت فشار و... 

وای خداوندا از کرمت همه ی بیماران را شفا عنایت بفرما.خداوندا ما که دستمان به دهانمان میرسد ما هیچ.نگاهی به جیب فقرا بینداز به خصوص برای هزینه های سنگین درمان.

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 238

گردگیری

احساس انسانهای از فرنگ برگشته را داریم.

این قدر نبودیم که همه جارا خاک گرفته .نظرات بی جواب تایید شده از قبل و نظرات در صف تایید مانده و کلی مطلب نانوشته که در ذهنمان خاک میخورد.

کلی حرف برای زدن و نزدن.

علی الحساب برای شروع گردگیری باید عرض کنیم خدمتتان که خوب هستیم.هم دماغ دیروز و بینی امروزمان .و هم باسن مبارک حضرت همسر.گرچه دوران نقاهتش تمام نشده هنوز ز ز 

و ما همچنان در حال عوض کردن پانسمانشان هستیم.

امسال هم نسبت به سالهای گذشته با پاییز راحت تر کنار آمدیم.

این راحت تر کنار آمدن اصلا به معنی خوب بودن حالمان نیست.

مدیونید فکر کنید این افسردگی مزمن قصد دست برداشتن از سر کچلمان را دارد. و هی تند تند ما را مورد عنایت قرار میدهد و کمترین بازخوردش میشود کلی ظرف نشسته و منزل آشفته و خودمان که همچون مادیان ولو هستیم روی تخت.

یا خوابیم.یا مطالعه می فرماییم و یا در اکثر مواقع سرمان توی گوشیمان است.

همچنان همچون مابقی سالهای عمرمان غریم در روز مرگی.و زنده البته.

خواهش نوشت:این روزهای اگر اشکی از چشمتان جاری شد.یک عدد مطلقه گرفتار و ملتمس به دعا را فراموش نفرمایید.نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 247

9 ماه گذشت.

بالاخره تشریف فرما شدیم.البت به صورتی متفاوت، و اینبار با حضرت لپ تاپ خودمان به حضور مبارکتان شرف یاب شدیم و نه با لپ تاپ دزدی.

بعد از گذشت 9 ماه ناقابل و جستجوی قطعه ضایع شده لپی جانمان، بالاخره دوستی از فرنگ زحمت ارسال را برعهده گرفته و خانواده ای را از غصه رهانیدند.

زین پس به امید خداوند و کوری چشم دوول تحریم کننده پررنگ تر خواهیم بود.

باشد تا رستگار شویم.


بعد نوشت:نظرات پست قبل را کم کم تایید خواهیم کرد.

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 229

جنگ میان همسران اول و همسران دوم


یادمان می آید روزی که برای طلاق اقدام میکردیم پیش یکی از دوستان قدیمی پدرمان که وکیل بود رفتیم و بعد از گفتن تمامی جریانات جناب وکیل با لحن پدرانه شان اضافه فرمودند که خدا به شما صبر دهد که از همین الان بگویم که قدم در راه سختی گذاشته ای چرا که در قانون مردسالار ما هیچ گونه پشتوانه ای ندارید.

در روزهایی که کارمان بالا و پایین رفتن از پله های دادگاه بود روزی در پاسخ جناب قاضی که فرمودند آیا همسرت شما را کتک می زند و ما فرمودیم بله ه ه

با قاطعیت فرمودند خوب بزند.پیامبر نیز همسرنانش را میزد.به همین ماه عزیز کور شویم اگر دروغ بگوییم.و خدا میداند که گویی در همان لحظه مغزمان را سانتری فیوژ میکردند.

در همه ی این جریانات به سرمان زد برویم حقوق بخوانیم بزنیم در کار فمنیسم بازی و این جریانات تا راهی باز کنیم برای تغییر خیلی از قوانین که نشد.

جریان زندگی ما را بدانجا کشید که اینترنت شد جزیی از کارمان و کم کم با وبلاگ و وبلاگ نویسی آشنا شدیم و به خودمان گفتیم ایول الله ه ه ه ه ه ه ه

ما که مغز خواندن حقوق نداریم.از اینجا ندایمان را به جهانیان مخابره بفرماییم.

کم کم با وبلاگ های زنان دوم روبه رو شدیم.و با وبلاگ مقابل ابن دومی ها یعنی همسران اول.

از آنجا که دستمان در اینترنت و سایت و این جریانات بود و از طرفی هم گوشه ی ذهنمان شروع موج فمنیسمی تغییر قوانین علیه زنان بود به این دوستان پیشنهاد همکاری دادیم که میزبانی وب و برنامه نویسی سایتتان از ما.

هدیه ای تحفه به ظهور رسیدن افکارمان.

که متاسفانه برای دوستان شبهه ایجاد کرد که چرا ما حاضر شدیم که در برابر این کار قرانی دریافت نکنیم که در دلمان به ایشان حق دادیم و کلا پایمان را از این جریانات کشیدیم بیرون و چسبیدیم به همین کنج عذلت خودمان و باورمان شد که هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم و بسنده کردیم به همین غمنامه نویسی خودمان.و آرزومند شدیم که شاید همین وبلاگ چشم یکی دو نفر در روز را باز کند که در ماه می شود 60 نفر و در سال میشود 720 نفر و اگر همین جور ادامه دهیم و عمر نوح کنیم شاید بتوانیم تفکر نیمی از مردمان ایران را عوض کنیم.

در گیر و دار زندگی جدیدمان بودیم و کم تر سرمان در نت بود .تا زمانیکه بازگشتیم و کلی شگفتانه شدیم و دیدیم هوف ف ف چه جنگ ها که میان زنان دوم و همسران اول که راه نیفتاده.

کارشناسی حق و ناحقش با ما نسیت.چرا که نه در حیطه تخصص ماست و نه در حیطه ی اعصابمان چرا که اصولا فحش خورمان ملس نیست.

ولی فضای مسموم و بی نمک این روزهای وب حوصله مان را سر برده.چرا که به شخصه کلی از تجربیات همسران دوم و همسران اول استفاده کردیم.

وبلاگی بود و هرکس به فراخور حالش از آن بهرمند میشد.

ولی این روزها همه جور چیزی می بینیم .چه صحبت از خصوصی ترین لحظات بین زن وشوهر که به صورت کاملا لجبازانه با اغماض بیان می شود.چه فحش های آبدار و رکیکی که بعضی ها را برای اولین بار میشنیدیم.

و چه آن دوست عزیزی که طریقه رمزگشایی از وبلاگ ها را آموزش میدهد و کلی هم خوب!!!!!!!

القصه غرض از این همه پر حرفی فقط و فقط یک خواهش داریم.ملتمسانه.

تمام کنید.این بحث ها را تمام کنید.

زن دوم تمام نمی شوند.تا وقتی بسیاری از زیر ساخت هایمان تغییر نکند.به خدا این راهش نیست.

نه فقط من ،بلکه بسیاری از خوانندگان همان قدر که از خواندن همسران اول لذت می بردند از خواندن حسنا و امثالهم هم لذت می برند.

قضاوت را به خودمان واگذار کنید.

ما دوست داریم بخوانیمتان.روزانه هایتان،تجربیاتتان را در فضایی آرامممممم و نه اوضاع کنونی.

تمامش کنید.خواهش میکنیم م م م م م م م م 


ته پستی:عکس تزیینی است :)

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 282

نوستالژی نوشت یک زن مطلقه

تکرار 

تکرار 

تکرار یک خواب همیشگی و گذر لحظاتی از زندگی از جلوی چشممان در برهه ای از تاریخ که مدام برایمان تکرار میشود.

چیزی که مارا چسبانیده به حال و هوای فیلم گوزن ها و قیصر و دیدار مداومان از کاخ نیاوران و سعد آباد.

چیزی که تشنه مان میکند که ببلعیم کتاب های عباس معروفی و امثالهم نوشت را...

تکه ای روحمان در گذشته جا مانده

پشت میزهای کافه نادری...

در قدم زدن در خیابان پهل.وی با شلوار دم پا گشاد و کت کمر کرستی و موهایی که افشان است روی شانه هایمان...

نمی دانیم شاید کمی عقب تر 

 شاید همزمان با روزهایی که خانم نوشته ی مسعود بهنود میگذرانید.

تکرار 

تکرار

تکرار همیشگی یک خواب.

چیزی که مطمئنمان میکند ریشه مان ،ریشه ی ریشه مان در همین آب و خاک است.

این نوا حال و هوای این روزهایمان است.

نوای عاشقانه ی این روزهایمان با تصویری از نوستالژی هایمان که سخت چسبیده ایمش.نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 258

درمان سرپایی بواسیر

در وب گردیمان رسیدیم به تبلیغی که یکی از اطبا داشتند و فرموده بودند که تخصصشان درمان سرپایی بواسیر است.

درمان سرپایی بواسیر؟؟؟

یعنی بیمار ایستاده و طبیب بواسیر را با انگشت جا میزنند؟؟؟؟؟؟

جلل الخالق.چه پیشرفت ها که نکرده است این علمممممممم

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 224

سپاس نوشت یک زن مطلقه

این قدر این روزها غرق در روزمرگی هستیم که 

یادمان رفته بود روزی برای داشتن زندگی کنونیمان مناجات میکردیم.

یادمان رفته بود روزهایی که با شال گردنمان نصف صورتمان را میپوشاندیم و اتوبان جلال را در جهت برعکس خیابان گز  میکردیم.فکر میکردیم و فکر میکردیم و فکر میکردیم.

یادمان رفته بود  روزهایی که تنها زندگی میکردیم  و  برای فرار از سکوت خفه کننده خانه تلوزیون را روشن میکردیم که صدای آدمیزاد در خانه بپیچد.

یادمان رفته بود شبهایی را که سرمان را تکیه میدادیم به شیشه پنجره و چراغ های رنگا رنگ جلوی چشممان روشن و خاموش میشدند و فقط بیصدا اشک میریختیم و میگفتیم،چرا؟؟؟خداوندا چرا؟؟؟چرا من؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یادمان رفته بود چقدر دلمان می خواست طفلی داشتیم.حتی از همان ازدواج شکست خورده و چقدر حسرت دوستانمان را می خوردیم.

یادمان رفته بود  ساعت هایی که در فیسبوک می گذراندیم و میچرخیدیم و تک تک بچه های دبیرستانمان را پیدا میکردیم و هرکدام که سر و سامان زندگی اش بیشتر بود.آه ما نیز بلند تر می بود

گذشت و گذشت و گذشت

و بازهم یادمان رفت سپاس گوییم خداوندی را  بالاخره روی بال آروزهایمان سوارمان کرد.بالاخره به همان آرامش قلبی که حسرتش را میخوردیم رسیدیم.

حالا دیگر خودمان دلمان نمیخواهد طفلکی را وارد زندگیمان کنیم.

حالا دیگر صدای همسرمان به جای صدای تلوزیون در خانه میپیچد.

حالا دیگر سرمان را به شیشه میگذاریم از چراغ های چشمک زن لذت میبریم.

ولی خیلی بی اصاف هستیم که

یادمان رفت خداوند را بابت همه این روزها سپاس گوییم.

بابت دردهایی که میتوانست همین اکنون وجودمان را بلرزاند و نلرزاند.

بابت اشکی که میتوانست همین اکنون  گونه مان را خیس کند و نکرد.

بابت پدر و مادر که میتوانست همین اکنون مهمان خاک باشند و سایه شان هنوز بالای سرمان است.

بابت...........

بایت.........

بایت.........

باقی سپاس ها با شما.

شما در دلتان سپاس کنید.

زندگیتان سرشار از آرامش و آسایش

دوستتان دارم :)

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 238

پس از 5 سال نوشت

چیزی از نا نبودگیمان نمیگذرد.

فقط 5 سال.

چیزی حدود 5 سال اینجا و نه هیچ جای دیگری ننوشتیم.

حالا پس از 5 سال مادر دو کودک هستیم در سرزمین شمالی و تلخ است اگر بگوییم اری هنوز هم بار روانی یه مطلقه سابق را به دوش میکشیم.

چقدر حرف داریم برای زدن.

کاش میشد قرار بگذاریم توی خیالمان با شما.بنشینیم پشت یک میز توی یک کافه ی گرم.ما چای لته سفارش میدادیم مثله همیشه و شما هر چه دلتان بخواهد.

میگفتیم و میشنیدیم از 5 سالی که نبودیم.

میخندیدیم

گریه میکردیم

گریه میکردیم.

 

 

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:22
بازدید : 242

کشته فرمودگی

خودمان را کشته فرمودیم و بالاخره تشریف فرما شدیم.

پوزش فراوان بابت نبودمان از همه دوستان و به شدت پوزش از بانویم آرزو.

نبودن این مدتمان به 2 دلیل بود که یکی خراب شدن لپ تابمان بود که شکر خدا قطعه اش در ایران نیست و بچه مان چندین ماه رنجور در گوشه ای از خانه افتاده و ما را به شدت فلج کرده.

و علت دوم نبودنمان هم دردی است که سالها به جانمان افتاده و در شروع 2 فصل از سال دچار افسردگی می شویم.

پاییز و تابستان.

متاسفانه در تابستان بوی نم پوشال کولر و خنکای بادش برای همه لذت بخش است و برای ما به شدت اضطراب آور.در پاییز هم که از هوا افسردگی میگیریم.

چندی پیش مجبور شدیم به پزشکمان سر بزنیم که فرمودند باید مجدادا دارو را شروع کنیم که با اصرار های همسر بیخیال شدیم و روی ذهنمان کار کردیم و ادامه دادیم و تا به حال که مرتفع شده است.

دست بابای گلمان درد نکند که در کودکی از هیچ گونه سرویس کردن روح و روان خانواده اش فرو گذار نکرد.که اکنون هرکدام به گوشه ای با استرس ها و ترس ها و وسواس هایمان دست و پا میزنیم.

نکنید ،پدران بزررگوار.با روح و روان زن و فرزند یه قل دوقل بازی نفرمایید.آیندشان چیزی ناچسبی میشود همانند ما.والا به قرعان


خلاصه که فعلا با جو کنار آمده ایم.زندگی میکنیم . شکر خدا نیز

دعا گویتان هستیم در این ماه مبارک و شدیدا هم التماس دعا داریم که گرهی در کارمان است و به محض باز شدن به اطلاعتان میرسانیم.

سخت نیازمند انرژی مثبتتان هستیم از ما دریغش نفرمایید.

پا پستی نوشت:عذرمان را بابت بدون پاسخ تایید کردن الطافتان بپذیرید.دردتان به جانمان.جبران خواهیم کرد.

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 240

عمل فرمودگی

پا شده ایم عنر عنر رفته ایم بینی نازنینمان را داده ایم زیر تیغ.

و حالا شدهایم.زنی سرخوش با دماغی که از شدت سوزش نمیگذارد خواب به چشممان بیاید.

مدیونید فکر کنید دماغمان در آفساید بود.درست است که خیلی خوب نبود ولی خیلی هم بد نبود.

گفتیم بیاییم یک خبری بدهیم از خودمان .نه که خیلی مهم هستیم و هزاران هزار  فنمان چشم انتظار دو،سه خطی از ما هستند!!!!( یک همچین موجود خوشحالی هستیم ما)

شکر خدا لپ تابمان خراب است و قطعه اش در ایران نیست (کمککککککک).از شاانس شیش  و بشمان.تنها چیزی که داریم یک عدد گوشی است که خاک بر سر با ما همکاری لازم را برای پاسخ به محبتتان نمیکند.با پوزش  کامنتها فقط تایید میشوند.سو سوری به خدا

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 269

دردودلانه

نوک دماغمان تیز نشده قابلیت پرتاب هرگونه خوشی را به شدت پیدا کرده.هنوز حظ.هز.حض  دماغمان را نبرده بودیم که حضرت همسر به دلیل عود کیست پینولیدال مورد عمل جراحی قرار گرفتند اورژانسی. 

بیماری بسیار شایعی که نفس همسر نحیفمان را به شدت گرفته و بدی این روزها این است که کیف مادی و معنوی تعویض پانسمان زخم عمیقشان مانده برای ما .

ما که از دیدن آمپول زدن مامان جانمان همچین چند وقت پیش سرمی شدیم.حالا باید زخمی را تیمار کنیم که به راحتی تا مچ دستمان به داخلش میرود و کاسه کاسه خون جلوی چشممان از بدن مردی میرود که تمام جانمان است.

مردی که تنها داراییمان است.پسرک ضعیفمان حتی توان ایستادن روی پاهایش را ندارد و به منی تکیه میکند که خودمان مانده ایم در حمام زخم همسرمان را بشوییم  یا مواظب گچ بینیمان باشیم که در بخار طبله نفرماید.

دماغ ما به اسفرالسافلین.حضرت همسرمان را که میبینیم ذره ذره جلوی چشممان تحلیل میرود رمقمان را میگیرد.

شبها هم بر بالینشان بیدار مینشینیم که نکند خونریزی زیاد بفرمایند و افت فشار و... 

وای خداوندا از کرمت همه ی بیماران را شفا عنایت بفرما.خداوندا ما که دستمان به دهانمان میرسد ما هیچ.نگاهی به جیب فقرا بینداز به خصوص برای هزینه های سنگین درمان.

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 246

گردگیری

احساس انسانهای از فرنگ برگشته را داریم.

این قدر نبودیم که همه جارا خاک گرفته .نظرات بی جواب تایید شده از قبل و نظرات در صف تایید مانده و کلی مطلب نانوشته که در ذهنمان خاک میخورد.

کلی حرف برای زدن و نزدن.

علی الحساب برای شروع گردگیری باید عرض کنیم خدمتتان که خوب هستیم.هم دماغ دیروز و بینی امروزمان .و هم باسن مبارک حضرت همسر.گرچه دوران نقاهتش تمام نشده هنوز ز ز 

و ما همچنان در حال عوض کردن پانسمانشان هستیم.

امسال هم نسبت به سالهای گذشته با پاییز راحت تر کنار آمدیم.

این راحت تر کنار آمدن اصلا به معنی خوب بودن حالمان نیست.

مدیونید فکر کنید این افسردگی مزمن قصد دست برداشتن از سر کچلمان را دارد. و هی تند تند ما را مورد عنایت قرار میدهد و کمترین بازخوردش میشود کلی ظرف نشسته و منزل آشفته و خودمان که همچون مادیان ولو هستیم روی تخت.

یا خوابیم.یا مطالعه می فرماییم و یا در اکثر مواقع سرمان توی گوشیمان است.

همچنان همچون مابقی سالهای عمرمان غریم در روز مرگی.و زنده البته.

خواهش نوشت:این روزهای اگر اشکی از چشمتان جاری شد.یک عدد مطلقه گرفتار و ملتمس به دعا را فراموش نفرمایید.نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 235

9 ماه گذشت.

بالاخره تشریف فرما شدیم.البت به صورتی متفاوت، و اینبار با حضرت لپ تاپ خودمان به حضور مبارکتان شرف یاب شدیم و نه با لپ تاپ دزدی.

بعد از گذشت 9 ماه ناقابل و جستجوی قطعه ضایع شده لپی جانمان، بالاخره دوستی از فرنگ زحمت ارسال را برعهده گرفته و خانواده ای را از غصه رهانیدند.

زین پس به امید خداوند و کوری چشم دوول تحریم کننده پررنگ تر خواهیم بود.

باشد تا رستگار شویم.


بعد نوشت:نظرات پست قبل را کم کم تایید خواهیم کرد.

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 219

جنگ میان همسران اول و همسران دوم


یادمان می آید روزی که برای طلاق اقدام میکردیم پیش یکی از دوستان قدیمی پدرمان که وکیل بود رفتیم و بعد از گفتن تمامی جریانات جناب وکیل با لحن پدرانه شان اضافه فرمودند که خدا به شما صبر دهد که از همین الان بگویم که قدم در راه سختی گذاشته ای چرا که در قانون مردسالار ما هیچ گونه پشتوانه ای ندارید.

در روزهایی که کارمان بالا و پایین رفتن از پله های دادگاه بود روزی در پاسخ جناب قاضی که فرمودند آیا همسرت شما را کتک می زند و ما فرمودیم بله ه ه

با قاطعیت فرمودند خوب بزند.پیامبر نیز همسرنانش را میزد.به همین ماه عزیز کور شویم اگر دروغ بگوییم.و خدا میداند که گویی در همان لحظه مغزمان را سانتری فیوژ میکردند.

در همه ی این جریانات به سرمان زد برویم حقوق بخوانیم بزنیم در کار فمنیسم بازی و این جریانات تا راهی باز کنیم برای تغییر خیلی از قوانین که نشد.

جریان زندگی ما را بدانجا کشید که اینترنت شد جزیی از کارمان و کم کم با وبلاگ و وبلاگ نویسی آشنا شدیم و به خودمان گفتیم ایول الله ه ه ه ه ه ه ه

ما که مغز خواندن حقوق نداریم.از اینجا ندایمان را به جهانیان مخابره بفرماییم.

کم کم با وبلاگ های زنان دوم روبه رو شدیم.و با وبلاگ مقابل ابن دومی ها یعنی همسران اول.

از آنجا که دستمان در اینترنت و سایت و این جریانات بود و از طرفی هم گوشه ی ذهنمان شروع موج فمنیسمی تغییر قوانین علیه زنان بود به این دوستان پیشنهاد همکاری دادیم که میزبانی وب و برنامه نویسی سایتتان از ما.

هدیه ای تحفه به ظهور رسیدن افکارمان.

که متاسفانه برای دوستان شبهه ایجاد کرد که چرا ما حاضر شدیم که در برابر این کار قرانی دریافت نکنیم که در دلمان به ایشان حق دادیم و کلا پایمان را از این جریانات کشیدیم بیرون و چسبیدیم به همین کنج عذلت خودمان و باورمان شد که هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم و بسنده کردیم به همین غمنامه نویسی خودمان.و آرزومند شدیم که شاید همین وبلاگ چشم یکی دو نفر در روز را باز کند که در ماه می شود 60 نفر و در سال میشود 720 نفر و اگر همین جور ادامه دهیم و عمر نوح کنیم شاید بتوانیم تفکر نیمی از مردمان ایران را عوض کنیم.

در گیر و دار زندگی جدیدمان بودیم و کم تر سرمان در نت بود .تا زمانیکه بازگشتیم و کلی شگفتانه شدیم و دیدیم هوف ف ف چه جنگ ها که میان زنان دوم و همسران اول که راه نیفتاده.

کارشناسی حق و ناحقش با ما نسیت.چرا که نه در حیطه تخصص ماست و نه در حیطه ی اعصابمان چرا که اصولا فحش خورمان ملس نیست.

ولی فضای مسموم و بی نمک این روزهای وب حوصله مان را سر برده.چرا که به شخصه کلی از تجربیات همسران دوم و همسران اول استفاده کردیم.

وبلاگی بود و هرکس به فراخور حالش از آن بهرمند میشد.

ولی این روزها همه جور چیزی می بینیم .چه صحبت از خصوصی ترین لحظات بین زن وشوهر که به صورت کاملا لجبازانه با اغماض بیان می شود.چه فحش های آبدار و رکیکی که بعضی ها را برای اولین بار میشنیدیم.

و چه آن دوست عزیزی که طریقه رمزگشایی از وبلاگ ها را آموزش میدهد و کلی هم خوب!!!!!!!

القصه غرض از این همه پر حرفی فقط و فقط یک خواهش داریم.ملتمسانه.

تمام کنید.این بحث ها را تمام کنید.

زن دوم تمام نمی شوند.تا وقتی بسیاری از زیر ساخت هایمان تغییر نکند.به خدا این راهش نیست.

نه فقط من ،بلکه بسیاری از خوانندگان همان قدر که از خواندن همسران اول لذت می بردند از خواندن حسنا و امثالهم هم لذت می برند.

قضاوت را به خودمان واگذار کنید.

ما دوست داریم بخوانیمتان.روزانه هایتان،تجربیاتتان را در فضایی آرامممممم و نه اوضاع کنونی.

تمامش کنید.خواهش میکنیم م م م م م م م م 


ته پستی:عکس تزیینی است :)

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 232

نوستالژی نوشت یک زن مطلقه

تکرار 

تکرار 

تکرار یک خواب همیشگی و گذر لحظاتی از زندگی از جلوی چشممان در برهه ای از تاریخ که مدام برایمان تکرار میشود.

چیزی که مارا چسبانیده به حال و هوای فیلم گوزن ها و قیصر و دیدار مداومان از کاخ نیاوران و سعد آباد.

چیزی که تشنه مان میکند که ببلعیم کتاب های عباس معروفی و امثالهم نوشت را...

تکه ای روحمان در گذشته جا مانده

پشت میزهای کافه نادری...

در قدم زدن در خیابان پهل.وی با شلوار دم پا گشاد و کت کمر کرستی و موهایی که افشان است روی شانه هایمان...

نمی دانیم شاید کمی عقب تر 

 شاید همزمان با روزهایی که خانم نوشته ی مسعود بهنود میگذرانید.

تکرار 

تکرار

تکرار همیشگی یک خواب.

چیزی که مطمئنمان میکند ریشه مان ،ریشه ی ریشه مان در همین آب و خاک است.

این نوا حال و هوای این روزهایمان است.

نوای عاشقانه ی این روزهایمان با تصویری از نوستالژی هایمان که سخت چسبیده ایمش.نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 205

درمان سرپایی بواسیر

در وب گردیمان رسیدیم به تبلیغی که یکی از اطبا داشتند و فرموده بودند که تخصصشان درمان سرپایی بواسیر است.

درمان سرپایی بواسیر؟؟؟

یعنی بیمار ایستاده و طبیب بواسیر را با انگشت جا میزنند؟؟؟؟؟؟

جلل الخالق.چه پیشرفت ها که نکرده است این علمممممممم

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 208

سپاس نوشت یک زن مطلقه

این قدر این روزها غرق در روزمرگی هستیم که 

یادمان رفته بود روزی برای داشتن زندگی کنونیمان مناجات میکردیم.

یادمان رفته بود روزهایی که با شال گردنمان نصف صورتمان را میپوشاندیم و اتوبان جلال را در جهت برعکس خیابان گز  میکردیم.فکر میکردیم و فکر میکردیم و فکر میکردیم.

یادمان رفته بود  روزهایی که تنها زندگی میکردیم  و  برای فرار از سکوت خفه کننده خانه تلوزیون را روشن میکردیم که صدای آدمیزاد در خانه بپیچد.

یادمان رفته بود شبهایی را که سرمان را تکیه میدادیم به شیشه پنجره و چراغ های رنگا رنگ جلوی چشممان روشن و خاموش میشدند و فقط بیصدا اشک میریختیم و میگفتیم،چرا؟؟؟خداوندا چرا؟؟؟چرا من؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یادمان رفته بود چقدر دلمان می خواست طفلی داشتیم.حتی از همان ازدواج شکست خورده و چقدر حسرت دوستانمان را می خوردیم.

یادمان رفته بود  ساعت هایی که در فیسبوک می گذراندیم و میچرخیدیم و تک تک بچه های دبیرستانمان را پیدا میکردیم و هرکدام که سر و سامان زندگی اش بیشتر بود.آه ما نیز بلند تر می بود

گذشت و گذشت و گذشت

و بازهم یادمان رفت سپاس گوییم خداوندی را  بالاخره روی بال آروزهایمان سوارمان کرد.بالاخره به همان آرامش قلبی که حسرتش را میخوردیم رسیدیم.

حالا دیگر خودمان دلمان نمیخواهد طفلکی را وارد زندگیمان کنیم.

حالا دیگر صدای همسرمان به جای صدای تلوزیون در خانه میپیچد.

حالا دیگر سرمان را به شیشه میگذاریم از چراغ های چشمک زن لذت میبریم.

ولی خیلی بی اصاف هستیم که

یادمان رفت خداوند را بابت همه این روزها سپاس گوییم.

بابت دردهایی که میتوانست همین اکنون وجودمان را بلرزاند و نلرزاند.

بابت اشکی که میتوانست همین اکنون  گونه مان را خیس کند و نکرد.

بابت پدر و مادر که میتوانست همین اکنون مهمان خاک باشند و سایه شان هنوز بالای سرمان است.

بابت...........

بایت.........

بایت.........

باقی سپاس ها با شما.

شما در دلتان سپاس کنید.

زندگیتان سرشار از آرامش و آسایش

دوستتان دارم :)

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:20
بازدید : 243

پس از 5 سال نوشت

چیزی از نا نبودگیمان نمیگذرد.

فقط 5 سال.

چیزی حدود 5 سال اینجا و نه هیچ جای دیگری ننوشتیم.

حالا پس از 5 سال مادر دو کودک هستیم در سرزمین شمالی و تلخ است اگر بگوییم اری هنوز هم بار روانی یه مطلقه سابق را به دوش میکشیم.

چقدر حرف داریم برای زدن.

کاش میشد قرار بگذاریم توی خیالمان با شما.بنشینیم پشت یک میز توی یک کافه ی گرم.ما چای لته سفارش میدادیم مثله همیشه و شما هر چه دلتان بخواهد.

میگفتیم و میشنیدیم از 5 سالی که نبودیم.

میخندیدیم

گریه میکردیم

گریه میکردیم.

 

 

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:19
بازدید : 214

ارزش و اهمیّت طلب علم وادب الهی در سخن امام علی سلام الله علیه

در دنیائی که ارزش آدمها را به قیمت اسباب و لباس و توانمندیهای مادی می سنجند، از نظر نگرش اسلامی طلب علم و ادب الهی  موجب بها و ارزش انسانی هست.

امام علی (ع): مرد با ایمانی را مخاطب ساخت و فرمود علم و ادب الهی ارزش وجود تو است پس در یادگیری آن کوشش نما چه هر مقداری که دانش و علم دینی تو افزوده شود بها و ارزش تو افزایش می یابد. مشکوة الانوار صفحه 135

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 198

اصول و مبانی تعلیم و تربیت سیاستگذاریها و تدابیر راههای افزایش عقل

موضوعِ تعلیم و تربیت انسان است و یکی از مهمترین مسائل انسان که به تعلیم و تربیت مربوط می شود عقل هست، عقل که از غریزه های اختصاصی انسان محسوب می شود، توجه به عقل موجب افزایش آن است. از جمله راههای افزایش عقل عبارت است از: 1-  علم آموزی. 2- تجربه اندوزی

حضرت علی سلام الله علیه فرمودند: عقل که غریزه اختصاصی انسان و از سرمایه های طبیعی بشر است با علم آموزی و تجربه اندوزی افزایش می یابد. غررالحکم، صفحۀ 67

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 211

قانع بودن به روزی کم موجب مقبول شدن عمل کم می گردد

قانع بودن به روزی کم موجب می شود که عمل کم هم مورد مقبولیت خداوند شود، در این باره آمده است:

امام رضا سلام الله علیه: مَنْ رَضىَ بِالْقَليلِ مِنَ الرِّزْقِ قَبِلَ اللّه‏ُ مِنْهُ الْيَسيرَ مِنَ الْعَمَلِ

هر کس به روزی کم راضی باشد، خداوند عمل کم را از او می پذیرد. کافی جلد هشت، صفحۀ سیصد و چهل و هفت

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 223

صد و ده رهنمود از حضرت محمد سلام الله علیه

1

رسول خدا صلی الله علیه و آله :
إنَّ الوَلَدَ الصّالِحَ رَیحانَةٌ مِن رَیاحینِ الجَنَّةِ ؛
پیامبر صلی الله علیه و آله: فرزند صالح، گلی از گل های بهشت است .
الکافی ، ج 6، ص 3

2

رسول خدا صلی الله علیه و آله :
خَیرُ شَرابٍ فِی الدُّنیا وَالآخِرَةِ الْماءُ ؛
پیامبر صلی الله علیه و آله: بهترین نوشیدنی در دنیا و آخرت آب است .
جامع الصغیر، ج 1، ص 619

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 215

تبیین مهم‌ترین روش‌های عاطفی آسیب‌زا در تربیت با تکیه بر آیات قرآن کریم و احادیث ائمّه(ع) - بخش اول

چکیده

یکی از خصوصیّات برجسته انسان نسبت به دیگر موجودات، برخورداری از نیروی عاطفه است. این نیرو یکی از ملزومات زندگی اجتماعی به شمار می‌رود. انسان‌ها در پرتو دلبستگی به یکدیگر، زندگی تشکیل می‌دهند و با از خود گذشتگی و ایثار به این زندگی ادامه می‌دهند و به پرورش نسل‌های بعد از خود می‌پردازند. در قرآن و روایات

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 204

تبیین مهم‌ترین روش‌های عاطفی آسیب‌زا در تربیت با تکیه بر آیات قرآن کریم و احادیث ائمّه(ع) - بخش دوم

 

1ـ1ـ4) دشنام

دشنام، نام یا نسبت زشتی است که هنگام ناراحتی و تنفّر از کسی به او داده می‌شود. بنابراین، کلماتی که مفادّ آنها هتک و اهانت به دیگری است، مصداق دشنام یا سَبْ به شمار می‌رود (ر.ک؛ هاشمی شاهرودی، بی‌تا، ج 3: 618). در دین اسلام، با این عمل غیراخلاقی به‌شدّت برخورد شده، قرآن کریم در این باب می‌فرماید: وَ لاَ تَسُبُّوا الَّذینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّوا اللَّهَ عَدْواً به غیر عِلْمٍ...: و آنهایی را که جز خدا می‌خوانند دشنام

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 208

پيام تربيتى صدقه

پيامبر بزرگوار اسلام پيروان خود را به اداى صدقه ، آن هم با روش هاى بسيار ساده و خوب - كه معمولا براى همگان مقدور و ممكن است - توصيه كرده است .

آن حضرت مى خواهد جامعه اى بسازد كه همه در آن جامعه به خوبى و نيكى فكر كنند، و مه به كار خوب عادت كنند حتى با يك حرف خوب گفتن .

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 216

آیات قرآن درباره خاتمیت

برگرفته شده از کتاب پیام قرآن نوشته آیت الله العظمی مکارم شیرازی

آیات قرآن درباره خاتمیت (مقدمه):

مسأله خاتميت و اين كه پيامبر اسلام(صلى الله عليه وآله)آخرين پيامبر الهى است از مسائلى است كه همه مسلمين از هر گروه و مذهبى به آن معتقدند و نه تنها دانشمندان بلكه فرد فرد توده هاى مردم مسلمان نيز با آن آشنا هستند و به اصطلاح از ضروريات اسلام است كه هر كس مختصر معاشرتى با

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 217

عفاف و پوشش در سبک زندگی اسلامی

صاحب نظران معتقدند که بخش مهمی از طرز رفتار فردی و اجتماعی انسان ها در عصر حاضر به مسئله سبک زندگی باز می گردد. با گسترش نهادهای آموزشی و همچنین تقویت رسانه ها افراد نوع زندگی خود را مبتنی بر داده هایی منسجم تعریف می کنند و این داده ها نیز که غالبا از طریق نهادهای آموزشی منتقل می شود بر اساس یک فسفه کاملامنسجم است. سبک زندگی (Life Style) برای توصیف شرایط زندگی انسان استفاده می شود.به عنوان مثال در سبک زندگی غربی که برآمده از فلسفه لیبرالیسم و سرمایه داری است میل به مصرف ، لذت خواهی و…

نویسنده :
تاریخ : 1 بهمن 1396 ساعت : 3:16
بازدید : 214تبلیغات متنی

آمار سایت

تعداد مطالب : 12991
تعداد نظرات : 1
تعداد کاربران : 5
امروز :
تعداد اعضای سایت : 5
تعداد اعضای آنلاین : 1
بازدید امروز : 7430
بازدید دیروز : 16183
گوگل امروز : 743
گوگل دیروز : 1618
بازدید هفته : 31833
بازدید ماه : 134075
بازدید سال : 470254
بازدید کل : 1718157

میزکار کاربری

عضویت سریع
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور

چت باکس


نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

امکانات وب

خبرنامه وب سایت:

آخرین نظرات کاربران

مجله اینترنتی چفچفک
مجله اینترنتی چفچفک درتاریخ 1397/4/12 گفته :
ممنون بابت اهنگ

دانلود اهنگ شاد دانلود رمان عاشقانه بدون سانسور سیستم وبلاگدهی خرید هاست لینوکس طراحی چتروم در تبریز کانکس مسکونی ارزان ثبت شرکت ارزان قیمت بیت کوئین سایت طراحی ازاد طرح دانلود بازی بدون سانسور دانلود والپیپر عاشقانه جدید دانلود فیلم خارجی دانلود کلیپ خنده دار آشپزی ایرانی عکس نوشته های عاشقانه دانلود نرم افزار 2017 اطلاعات پزشکی پنل اس ام اس انجمن تفریحی حد و حدود دکوراسیون داخلی اداری مجله پوست و مو رابطه جنسی در دوران عقد سایت قرانی دانلود موزیک جدید عکس و بیوگرافی دانلود بازی انلاین دنا موو دانلود نرم افزار سایت سرگرمی تکناز شلوغ چت الوند وب فیلم ایرانی 96 تور اروپا ارزان مجله خودرو خارجی بازی اندروید رایگان دانلود اهنگ قدیمی دعای خواب قیمت مسکن دعا برای پولدار شدن خبرگزاری بورس دانلود اهنگ ایرانی دانلود عکس متن دار دانلود نرم افزار اندروید 2017 بای کاسیو اخبار روز ایران و جهان سایت تفریحی و سرگرمی دانلود آهنگ جدید احسان خواجه امیری ضرب المثل های خنده دار دانلود بازی چند نفره اندروید قیمت انگشتر جواهر سایت ماشین خودرو برلیانس محصولات ورزشی دانلود کلیپ آموزش رقص دانلود نرم افزار تلگرام دانلود عکس عاشقانه اخبار سیاسی اس ام اس آرزوی سفر خوش آلاله چت مجله غزاله دانلود عکس اس ام اس تولد عاشقانه دانلود والپیپر اچ دی دانلود آزمون رشته ریاضی دانلود نرم افزار دوست دختر یابی دانلود نرم افزار حسابداری رایگان تعرفه طراحی چت روم پایگاه خبری دانلود کتاب آموزش سحر و جادو قیمت خط موبایل ثابت مدل مانتو تنگ و کوتاه نمونه سوالات تافل دعا ثمانین ایه دانلود کلیپ جنیفر لوپز مدل لباس پاکستانی |ساخت وبلاگ |اواکس بلاگ |خرید بک لینک| رپورتاژ آگهیدانلود موزیک ایرانی سایت تفریحی سرگرمی سایت تفریحی سرگرمی

پایان نامه حسابداری دانلود پایان نامه مرجع دانلود پایان نامه های ارشد پایان نامه های ایران داک مقاله و پایان نامه ارشد پایان نامه ها دانلود پایان نامه ارشد مرجع دانلود پایان نامه های ارشد رشته عمران دانلود فایل پایان نامه 
سایت دانلود پایان نامه پایان نامه ارشد پایان نامه مدیریت پایان نامه کارشناسی گل و گیاه سرویس وبلاگدهی وردپرس درج بک لینک دائمی رایگان پایان نامه برق پایان نامه رایگان بهار فایل پایان نامه ارشد روانشناسی ارشد فایل
اصیل فایل دانلود پایان نامه ارشد دانلود پایان نامه ارشد همه رشته ها دانلود نمونه سوال دکتری پایان نامه ارشد حقوق پایان نامه پایان نامه شیمی پایان نامه عمران پایان نامه کامپیوتر پایان نامه اقتصاد پایان نامه پایان نامه ارشد صنایع
پایان نامه زبان پایان نامه ارشد پایان نامه کشاوری پایان نامه تاریخ پایان نامه های ارشد فروش آنلاین نهال پایان نامه حقوق